Adaptacja projektu domu


Gdy decydujemy się na budowę lokalu możemy wyselekcjonować między dwoma rozwiązaniami - projektem indywidualnym lub gotowym projektem domu, który wybierzemy z katalogu. W tym drugim przypadku będziemy musieli wykonać tak zwaną adaptację projektu budynku.
Adaptacja projektu lokalu polega głównie na dostosowaniu gotowego projektu do dokładnie sprecyzowanej działki , a oprócz tego lokalnego planu zagospodarowania przestrzeni. Jest to konieczne w przypadku każdego gotowego projektu. Oczywiście jeśli nasz projekt został przygotowany na osobiste zamówienie nie musimy się już tym martwić - jest on perfekcyjnie dopasowany, a architekt wziął wszystkie czynniki pod uwagę i uwzględnił je w projekcie.
Jeśli jednakże mamy gotowy projekt wykonanie adaptacji projektu będzie konieczne. W ten proces będzie musiał zaangażować się również inny specjalista, czyli tak zwany konstruktor budowlany, który pomoże nanieść takie poprawki jak dostosowanie fundamentów budynku do działki czy zmiana kąta nachylenia dachu.
Nie musimy się na szczęście zwykle przejmować zbyt wieloma formalnościami ponieważ cały proces adaptacji projektu, łącznie z koniecznymi konsultacjami ekspertów, naniesieniem poprawek i uzyskaniem koniecznych zezwoleń jest już wliczony w cenę gotowego projektu. Z pewnością umożliwi nam to zaoszczędzić bardzo dużo czasu i energii , a ponadto zmartwień. Nie musimy także mieć żadnej edukacji z zakresu budownictwa, także tej dotyczącej prawa budowlanego - profesjonalna porada powinna wystarczyć. Oczywiście warto interesować się takimi kwestiami i osobiście wszytko sprawdzać, jednak o ile wybierzemy dobrych, doświadczonych specjalistów nie będzie to konieczne. Dlatego wiele osób wybiera gotowe projekty. Biura projektowe wychodzą na przeciw potrzebom osób i próbują ułatwić im maksymalnie cały proces przygotowania do rozpoczęcia budowy. Oczywiście wybór dobrego biura projektowego jest nieprawdopodobnie ważny.

Previous Dlaczego dom parterowy jest lepszy
Next Urok domów w dawnym stylu